RN3 Pro Sensör Sorunu

Lucifer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Feridun
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
1
Merhaba arkadaşlar redmi note 3 pro cıhazını bir kaç hafta önce aldım aldıktan sonra birazkurcalıyım dedim ve gyroscope, magnetic field ve accelerator sensörleri çalışmıyor bbundan sonra bir kaç defa yazılımı değiştirdim ve hala daha sorun çözülmedi şu an global stabil 7.5.3.0 sürümünü kullanıyorum bu sorun hakkında bir çözümü olan varsa yazsın

bu arada internette yazan o otomatik parlaklığı kapat ve otomatik kontrastı kapat çözümlerini denedim bi değişiklik yok.

Muhammet0001

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammet
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
0
Aynı sıkıntı benim rn3 te de var. Sensorler çalişmiyor binaenaleyh pusulada. Pusuladan çıkarken garip bir ses geliyor. Umarım yazılımsal bir hatadır ve düzeltirler.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Aynı sıkıntı benim rn3 te de var. Sensorler çalişmiyor binaenaleyh pusulada. Pusuladan çıkarken garip bir ses geliyor. Umarım yazılımsal bir hatadır ve düzeltirler.
Bootloader i kaldırıp cihaza persist flashlamanız gerekli.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhaba arkadaşlar redmi note 3 pro cıhazını bir kaç hafta önce aldım aldıktan sonra birazkurcalıyım dedim ve gyroscope, magnetic field ve accelerator sensörleri çalışmıyor bbundan sonra bir kaç defa yazılımı değiştirdim ve hala daha sorun çözülmedi şu an global stabil 7.5.3.0 sürümünü kullanıyorum bu sorun hakkında bir çözümü olan varsa yazsın

bu arada internette yazan o otomatik parlaklığı kapat ve otomatik kontrastı kapat çözümlerini denedim bi değişiklik yok.
Öncelikle emir kipleri ile değil de rica kiplerini kullanmanız size artı puan kazandıracaktır. Forum kalitemiz açısından bu hususa dikkat etmenizi rica ediyoruz.
Cevap verilmiş ama forumda persist diye arama yaparsanız daha geniş anlatımlar bulabilirsiniz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Muhammet0001

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammet
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
0
Bootloader i kaldırıp cihaza persist flashlamanız gerekli.
Teşekkürler. Aslında bu işlerde acemi sayılırım. Bootloaderı kaldırmak için xiaomiye başvurdum bakalım. Cevap gelince deneyeceğim inşaallah. Yapabilirsem tekrar yazarim.

Muhammet0001

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammet
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
0
Xiaomi'den izin geldi, programı indirdim kilit açılırken %50'de (("couldn't verify device" 'current account is different from the account info on the device' )) hatası veriyor ve kilidi açamıyorum ne yazık ki. Şu an telefonda global rom var, yeni 8.0.1.0 güncellemesi aldı. Bazı yerlerde kilit zaten açık olduğu için o uyarı gelir diye okudum, fastboot oem device-info yazınca 'device unlocked: false' diyor. Anladığım kadarıyla cihazın kilidi açık değil. Açmak için ne yapabilirim? Uzmanlarımızdan yardım bekliyorum, sağolun

Son düzenleme:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Kilidi kaldırmadan rom yükleyebilirsiniz. Buradaki anlatımımı uygulayıp romu yüklerseniz kilidi kaldırabilirsiniz.

Muhammet0001

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammet
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
0
Kilidi kaldırmadan rom yükleyebilirsiniz. Buradaki anlatımımı uygulayıp romu yüklerseniz kilidi kaldırabilirsiniz.
Hocam çok teşekkür ederim yardımınız için. Yukarıdaki romu attım, akabinde sıkıntısız bir şekilde unlock yaptım telefonu. Persist flashlamasını 2. denemede başarabildim. Sonuç olarak sensörler çalışıyor artık çok şükür. Sağolun.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam çok teşekkür ederim yardımınız için. Yukarıdaki romu attım, akabinde sıkıntısız bir şekilde unlock yaptım telefonu. Persist flashlamasını 2. denemede başarabildim. Sonuç olarak sensörler çalışıyor artık çok şükür. Sağolun.
Rica ederim, geçmiş olsun.

Muhammet0001

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammet
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
0
Sensor sorununu hallettik ama bu seferde global rom a donemiyorum. Resmi siteden indirdigim global romu oradaki yonergelere gore kurmaya calisiyorum olmuyor. Yukaridaki anlatima gore mi flash kullanarak global romu kurmayi denedim yine olmadi. Su an bootloader kilidi acik, telefonda cin romu yuklu, global roma nasil donebilirim? Yardimci olursaniz sevinirim.

Üst Alt