Yardım Redmi Note 8 Pro Unbrick Yardım

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
34
Merhaba
redmi note 8 pro cihazımda önceki atılan imeiden kaynaklı diye düşündüğüm için tekrar imei atmak istedim fakat eng rom yükledikten sonra cihaz açılmıyor . Redmi logosu geliyor sonra yeniden başlıyor. Global stock rom yükledim mi flash ile ama yine aynı . Cihazı bir türlü açamadım . Edl moda da alamadım . Testpoint noktalarına basıp kablosu takınca cihaz yine açılıyor kendi kendine . Birisi yardımcı olursa sevinirim.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
MTK işlemcili cihazlarda test point noktası ile işiniz yok. Tuşlarla mtk portuna geçer Ama sorununuz donanımsal gibi duruyor. Ne tür bir işlemden sonra bu hale geldi? siz rom yüklemeden önce sorunsuz açılıyor muydu?

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
34
MTK işlemcili cihazlarda test point noktası ile işiniz yok. Tuşlarla mtk portuna geçer Ama sorununuz donanımsal gibi duruyor. Ne tür bir işlemden sonra bu hale geldi? siz rom yüklemeden önce sorunsuz açılıyor muydu?
donanımsal olamaz diye düşünüyorum çünkü donanımsal hiçbir müdehale etmedim. Yukarıda da yazdığım gibi tekrar imei atabilmek için eng rom yükledikten sonra başladı sorun.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
donanımsal olamaz diye düşünüyorum çünkü donanımsal hiçbir müdehale etmedim. Yukarıda da yazdığım gibi tekrar imei atabilmek için eng rom yükledikten sonra başladı sorun.
tabi ben sorunsuz rom yüklediğinizi varsayarak yorum yapıyorum o zaman yazılımsal bir sorun vardır. Bağlanıp bakmak gerek.

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
34
şimdi aklıma geldi bir deniyeyim olur mu acaba diye twrp yükleyip sonrada miui port rom yükledim bi tane ve cihaz açıldı. o kadar cihaz kullandım rom attım vs ilk defa bundaki gibi bir durumla karşılaştım . İlk port rom yüklediğimde açılışta ''geçerli cihaz kimliği . null cihaz kimliği geçerli bir imei numarası veya mac adresi olmalıdır....'' şeklinde bir uyarı almıştım ilk kurulum aşamasında. cihazda şebeke var , wifi ve normal arama internet herşey çalışıyordu ama *#06# yapınca imei kısmı çıkmıyordu . Telefon bilgisi kısmına kodla girince orda görünüyordu sim 2 de imei numarası. Bu MTK modeller harbi sıkıntılıymış :)

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
34
şu anda mesela telefonu açtım port rom yükleyip ama mi flashla tekrar stock rom a dönsem aynı sorun olacak yüksek ihtimalle.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
şu anda mesela telefonu açtım port rom yükleyip ama mi flashla tekrar stock rom a dönsem aynı sorun olacak yüksek ihtimalle.
olabilir böyle olmasının bir çok sebebi mevcut yorum yapmak zor olur.

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
34
Cihaza şimdi tekrar stock rom flashladım cihaz aynı şekilde redmi logosu gelip tekrar açılıp kapanıyor.

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
34
Youtubedeki unbrick videolarına bakarak SP Flash tool ile cihazı brom moduna alıp rom yükledim fakat ayarlar kısmından expect bootloader seçmeyi unutmuşum . Birde bootloader kapatmış olduk istemeden . Şimdi de cihaz Redmi yazısından sonra miui logosu görünüp recovery moda atıyor

edit . Engineering rom yükleyip sonunda cihazı açmayı başardım . Şimdi tekrar bootloader açmam gerekiyor sanırım

Son düzenleme:
Üst Alt