Rehber Redmi Note 3 Pro Bootloader Kilidi Açmadan Global Rom Kurma

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Doğacak hiçbir sorundan şahsım ve Miuiturkiye.net ailesi sorumlu tutulamaz. Riski göz önüne alarak yapın.

Başlamadan önce bilgisayarın 64 bit olduğundan emin olun. Elinizin altında Win7 bir bilgisayar varsa onu kullanmanız önerilir, Win8, Win8.1, Win10 da denenmemiştir. Bilgisayarınızda yüklü bir Mi Flash var ise kaldırın, bilgisayarı yeniden başlatın ve kesinlikle aşağıda linki verilen dosyaları kullanın. Başlamadan şarjınızın %50 civarı olduğundan emin olun.

Başlamadan önce 1-2 kez gözden geçirin!

Okuduysanız başlayalım.

1-) G
lobal Developer Fastboot Rom’ unu indirin ve C diskinin ana dizinine atın.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

2-) 7-Zip indirin ve kurun.

2-)İndirilen dosyanın üzerine sağ tıklayın. 7-Zip i göreceksiniz. Oraya gelip Burada çıkart tıklayın.

3-) Çıkartma işlemi bitince kapat tıklayın ve çıkan dosyayı da aynı şekilde arşivden çıkartın. Bir klasör
gelecektir.

4-) Mi Flash indirin ve kurun. Kurulumda izin isteyecektir, yine de yükle seçerek kuruluma devam edin. Kurulum bitince bilgisayarı yeniden başlatın.

5-) adb driver dosyasını indirin ve açın. Ekrana gelen sorulara Y yazıp enterleyerek devam edin. Kurulumu bitirin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Buraya kadar sorunsuz geldiyseniz asıl işlemlere başlayalım.

6-) Mi Flash ı açın ve browse kısmından arşivden çıkarttığımız rom klasörünün konumunu gösterin ve aşağı alın.

7-) Cihaz açıkken bilgisayara bağlayın, usb hata ayıklamayı açın.

8 -)Boş bir alanda iken shift+sağ tuşa tıklayın ve komut penceresini burada aç ı seçin. Açılan pencereye ‘adb reboot edl’ yazın ve enter layın. Cihazın ekranı kararacaktır, korkmayın.

9-)Aşağı aldığınız Mi Flash a girin refresh tıklayın ComXX şeklinde telefonu görecektir. Alt taraftan Flash all seçin ve üstten Flash a tıklayın.

10-) Yükleme bitince kabloyu çıkarıp güç tuşuna basılı tutun.

Son düzenleme:

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
Teşekkürler güzel bir rehber olmuş..

HakanCOSKUN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HaKaN
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Ar-Ge Uzmanı
Konular
31
Anlatım harika olmuş step by step süper.Ellerine sağlık hocam.

Bu arada romu yükledim.Telefonum snapdragon sürümü.Global romu (v7.3.2.0) yükledikten sonra menüdeki temalar dan (ayarlardan değil) tema kısmına girdiğimde kişiselleştir sekmesi bazen çıkıyor bazen çıkmıyor.
Fakat dili ingilizce olarak ayarladığımda customization seçeneği çıkıyor.
Böyle bir sorun ile karşılaşan varmı?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Anlatım harika olmuş step by step süper.Ellerine sağlık hocam.

Bu arada romu yükledim.Telefonum snapdragon sürümü.Global romu (v7.3.2.0) yükledikten sonra menüdeki temalar dan (ayarlardan değil) tema kısmına girdiğimde kişiselleştir sekmesi bazen çıkıyor bazen çıkmıyor.
Fakat dili ingilizce olarak ayarladığımda customization seçeneği çıkıyor.
Böyle bir sorun ile karşılaşan varmı?
Teşekkürler. İnternet bağlantısını kesip ayarlardan temaların verilerini temizlerseniz görünür. Dil değiştirince verileri de siliyor sanırsam ordan görebiliyorsunuz.

HakanCOSKUN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HaKaN
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Ar-Ge Uzmanı
Konular
31
Teşekkürler. İnternet bağlantısını kesip ayarlardan temaların verilerini temizlerseniz görünür. Dil değiştirince verileri de siliyor sanırsam ordan görebiliyorsunuz.

Zenex,

Onu denemiştim.Doğru.internet bağlantısını kesip uygulamalardan TEMALAR ı verileri temizle yaparsam tekrar temalar kısmını açınca görünüyor fakat internet bağlantısı aktif olunca o kısım tekrar ingilizce olmakta.Bu durum herkeste aynımı acaba?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Zenex,

Onu denemiştim.Doğru.internet bağlantısını kesip uygulamalardan TEMALAR ı verileri temizle yaparsam tekrar temalar kısmını açınca görünüyor fakat internet bağlantısı aktif olunca o kısım tekrar ingilizce olmakta.Bu durum herkeste aynımı acaba?
Evet herkeste aynı hocam.

ercansenal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ercan
Cihazım
redmi note 4
Konular
0
Windows 8.1 ile deneyen biri var mı acaba bilgisayarım 8.1 benim. Bir sıkıntı olursa bir de cihazı açıp ön taraftan yapılan bit işlem var. Cihaz brick olunca yazılımla hallediliyor mu acaba bilgisi olan var mı? Teşekkürler bilgilendirmeniz için

Üst Alt