Yardım Redmi note 11R 5g kapandı açılmıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Ben bunlardan bahsetmiyorum ücretsiz yapılabilecwk bir şeyi ücretli olarak teklif etmenizden bahsediyorum uğraşa uğraşa burda da görüldüğü gibi kendi yapmış imei olayı vardı bir tane orda da aynı şekilde ücretli yardım olmadan yapamazsınız dediniz yine aynı şekilde ugrasarak yaptılar
uğraşarak bir çok şey yapılabilir. Ben mesela box olmadan kodla istediğim işlemi hemen hemen yapabilirim. Bu boxlara bu kodları veren geliştiricilerde bizleriz zaten. Ama ben bu hizmeti burada istesemde ücretsiz sunamam. Önce forum kurallarını okuyun sonra neden imei isimli konularda ben ya da başkasının destek veremediğini, bu tür konularla ilgili forumda neden rehberler bulunmadığını anlarsınız. Bu size son cevabımdır.. Bu konuyu yöneticilere direk kaldırtadabilirdim ama bilerek cevap hakkımı kullandım.. iyi forumlar..

barıskumral

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Barış Kumral
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
17
uğraşarak bir çok şey yapılabilir. Ben mesela box olmadan kodla istediğim işlemi hemen hemen yapabilirim. Bu boxlara bu kodları veren geliştiricilerde bizleriz zaten. Ama ben bu hizmeti burada istesemde ücretsiz sunamam. Önce forum kurallarını okuyun sonra neden imei isimli konularda ben ya da başkasının destek veremediğini, bu tür konularla ilgili forumda neden rehberler bulunmadığını anlarsınız. Bu size son cevabımdır.. Bu konuyu yöneticilere direk kaldırtadabilirdim ama bilerek cevap hakkımı kullandım.. iyi forumlar..
İmei konusunda ücretsiz imei atın dememişti ki adam elimdeki şu şu programla nasil yaparım diye sormuştu yapamazsınız ücretli yardım ederiz demiştiniz. Adam sonradan programla ücretsiz yapmıştı. Her neyse dediğim gibi tutumunuz yanlış bunu sadece ben görmüyorum insanlarda görüyor sadece benim düşüncem değil

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
İmei konusunda ücretsiz imei atın dememişti ki adam elimdeki şu şu programla nasil yaparım diye sormuştu yapamazsınız ücretli yardım ederiz demiştiniz. Adam sonradan programla ücretsiz yapmıştı. Her neyse dediğim gibi tutumunuz yanlış bunu sadece ben görmüyorum insanlarda görüyor sadece benim düşüncem değil

Kocaman adam aslında ama kendisi adına olumlu sonuçlar doğuracak olsa da eleştiriye gelemiyor, anında trip atıyor... Ücretsiz yapılacak işlem için ücretliye yönlendirmesi aslında kendi zararına. Güven kaybediyor. Binlerce kişi görüyor o konuyu hiç mi özel mesajla o mağdur arkadaşların farklı yerlere, ücretsiz rehberlere yönlendirildiğini düşünemiyor acaba... Aynı sebeple kendisiyle daha önce de tartışmıştık hatta olursa benden telefon demişti ama telefonu da göndermedi :D Ama neden forumdan gelen müşterileri azalıyor -eminim ki günden güne azalıyordur- bir sorgulaması lazım.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Çok basit değil mi iftira atmak? Araştırmak yerine? Sadece görmek istediğini gör ve kalanına kapat gözlerini.. linki ve profilimi incelerseniz forumda en çok ücretsiz çözüm üreten kişinin de ben olduğumu göreceksiniz.. Siz yöneticilerden daha mı akıllısınız acaba? Siz görüyorsunuz onlar görmüyor.. bence daha nankör sünüz.. evet ben bu işin ticaretini yapıyorum ama forum ruhu ve kültürü nedir sizden öğrenecek değilim 40 yaşındayım 25 yılım bu işlerin içinde geçti.. sizin iftira atmaya çalıştığınız şekilde birisi olsaydım En çok ücretsiz çözüm üreten kişide ben olmazdım. İşinize bakın öyle basit değil bu işler sayın çok bilmiş..

bu linkte de mevcut cevaplarım/mesajlarım mevcut lütfen tıklayın inceleyin.. Ben sadece ücretli onarım teklifimi yapıyorum yoksa her konuda insanlara yardımcı mı olmaya çalışıyorum daha iyi anlamış olursunuz..

mesajlarımda sadece ilk sayfa da çıkan size minik bir örnek arkadaşın fotoğrafını düzenleyip yardımcı olmaya çalışmışım. Ama tabi siz bu tür mesajları tırnaklamak yerine sadece işinize gelenleri seçtiğiniz için göremezsiniz. sizin deyiminizle neden yaptıysam işte ücretsiz iş ve zaman kaybı..

beleş yap herşeyi evde çoluk cocuk daş yisin kanepeleri kemirsinler "şakadır" hasan hocam işini iyi yapıyor bedava olunca online baglanıyorsun yardım ediyorsun en küçük sorunda adam haklıymış gibi birde söyleniyor genel sorunların bir çogu zaten internette veya forumda mevcut imei veya diger konular zaten kanunen yasak anlatımı da yasak o yüzden en iyisi gerçek bir sorun da ücretli yardım iyidir yoksa abi benim telefona root atak tamam yapalım da rootdan sonra cihazı brick ediyorsun onun çözümüne ugraş benim bu işten kar ım nedir ? yardımcı mı oluyoruz yoksa bedava amelelik mi bilemiyorum teşekkür etmeyi bilmeyen insanlar var geçenlerde biri konu açmış vay adminler çalışmıyor yardımcı olmuyorlar vs burası xiaomi nin ücret verip çalıştırdıgı teknik destek forum u değil ki insanlar içinden gelirse yardım ediyor

barıskumral

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Barış Kumral
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
17
Kullanıcı uygunsuz dil nedeni ile uyarı cezası almıştır.
Kocaman adam aslında ama kendisi adına olumlu sonuçlar doğuracak olsa da eleştiriye gelemiyor, anında trip atıyor... Ücretsiz yapılacak işlem için ücretliye yönlendirmesi aslında kendi zararına. Güven kaybediyor. Binlerce kişi görüyor o konuyu hiç mi özel mesajla o mağdur arkadaşların farklı yerlere, ücretsiz rehberlere yönlendirildiğini düşünemiyor acaba... Aynı sebeple kendisiyle daha önce de tartışmıştık hatta olursa benden telefon demişti ama telefonu da göndermedi :D Ama neden forumdan gelen müşterileri azalıyor -eminim ki günden güne azalıyordur- bir sorgulaması lazım.
Kim olursa olsun suç Xiaomi resmi yetkililerinde, burada ücretsiz yardım etmek varken kendi insanını düdüklemek ayrı bir şey bunlara izin veren yöneticilere de yazık diyorum baska bir şey diyemiyorum. Arkadaşları diye susan varsa eğer uyarmıyorlarsa bir şey diyemem ama bir insana bilgiyi vermek yerine bilgiyi satıyorsa bu dolandırıcılıktan baska bir şey değildir resmi Xiaomi forumunda. Yabancı forumlarda ve telegram sayfalarında yabancılar birbirlerine o kadar yardımcı olup uğraşıyor ki neden Türkiye'de bazı şeylerin ilerlemediğinin kanıtı bu olabilir. Bilgiye ulaşmak parayla :D

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Kim olursa olsun suç Xiaomi resmi yetkililerinde, burada ücretsiz yardım etmek varken kendi insanını düdüklemek ayrı bir şey bunlara izin veren yöneticilere de yazık diyorum baska bir şey diyemiyorum. Arkadaşları diye susan varsa eğer uyarmıyorlarsa bir şey diyemem ama bir insana bilgiyi vermek yerine bilgiyi satıyorsa bu dolandırıcılıktan baska bir şey değildir resmi Xiaomi forumunda. Yabancı forumlarda ve telegram sayfalarında yabancılar birbirlerine o kadar yardımcı olup uğraşıyor ki neden Türkiye'de bazı şeylerin ilerlemediğinin kanıtı bu olabilir. Bilgiye ulaşmak parayla :D

Ahahaha hocam sen de ne kolay gaza geliyormuşsun öyle :D

Xiaomi'sinden forum yönetimine düz gitmişsin. Forum yönetiminin bence burada suçu yok. Sadece "Teknisyen" rütbesine sahip olanlara ücretli onarım hakkı tanıyorlar ki son dönemde sadece eğlence için insanların cihazlarını brick eden yeniyetmeleri görünce bu sistemi son derece doğru buluyorum. Diğer yandan H.kadioglu 'nu ve mesajlarını sevmesem de yiğidi öldür hakkını yeme işini iyi yapıyor ve bugüne kadar iş yaptığı kimseden olumsuz geri dönüş görmedim. Teknisyen rütbesini hak ediyor ve adamın işi bu. Dükkanına gittiğinde ücretini aldığı şeyi burada neden bedavaya yapsın... Yabancı forum falan demişsin de yabancı forumlarda yetkili hesap daha pahalı. Dünyanın hiç bir yerinde ücretsiz değil. Onlar ücretsiz yazılımı bile satıyor. Gerçek anlamda pek takip etmiyorsun galiba yabancı forumları...

Diğer yandan madem bu kadar rahatsızsınız istiyorsanız bir kaç bin dolar ödeyip süresiz yetkili hesabı siz kendiniz satın alıp forumdakilerin cihazlarını ücretsiz de yapabilirsiniz kimse sizi engellemiyor.

Bu konu özelinde ise IMEI tamiri yapılması gereken bir cihaz var. IMEI tamiri yapmak ve anlatmak yasa dışı. Bu nedenle forumda anlatımı yapılmıyor yani bedava diye burada yasa dışı bir şey paylaşılmasına izin verilmesi forum yönetimini yasal anlamda sorumlu yapar ki birilerinin cebinden 100 lira çıkmayacak diye koskoca forumu tehlikeye atmak mantık dışı.

Son düzenleme:

barıskumral

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Barış Kumral
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
17
Ahahaha hocam sen de ne kolay gaza geliyormuşsun öyle :D

Xiaomi'sinden forum yönetimine düz gitmişsin. Forum yönetiminin bence burada suçu yok. Sadece "Teknisyen" rütbesine sahip olanlara ücretli onarım hakkı tanıyorlar ki son dönemde sadece eğlence için insanların cihazlarını brick eden yeniyetmeleri görünce bu sistemi son derece doğru buluyorum. Diğer yandan H.kadioglu 'nu ve mesajlarını sevmesem de yiğidi öldür hakkını yeme işini iyi yapıyor ve bugüne kadar iş yaptığı kimseden olumsuz geri dönüş görmedim. Teknisyen rütbesini hak ediyor ve adamın işi bu. Dükkanına gittiğinde ücretini aldığı şeyi burada neden bedavaya yapsın... Yabancı forum falan demişsin de yabancı forumlarda yetkili hesap daha pahalı. Dünyanın hiç bir yerinde ücretsiz değil. Onlar ücretsiz yazılımı bile satıyor. Gerçek anlamda pek takip etmiyorsun galiba yabancı forumları...

Diğer yandan madem bu kadar rahatsızsınız istiyorsanız bir kaç bin dolar ödeyip süresiz yetkili hesabı siz kendiniz satın alıp forumdakilerin cihazlarını ücretsiz de yapabilirsiniz kimse sizi engellemiyor.

Bu konu özelinde ise IMEI tamiri yapılması gereken bir cihaz var. IMEI tamiri yapmak ve anlatmak yasa dışı. Bu nedenle forumda anlatımı yapılmıyor yani bedava diye burada yasa dışı bir şey paylaşılmasına izin verilmesi forum yönetimini yasal anlamda sorumlu yapar ki birilerinin cebinden 100 lira çıkmayacak diye koskoca forumu tehlikeye atmak mantık dışı.
Valla bende ücretsiz toollar var oradan hallediyorum tüm işlerimi bl kilidi açmaya kadar tool işini gayet iyi yapıyor. Bu saatten sonra kendim öğrenme moduna girdim çaresizlikten hep

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Konu içerisinde yaşanan tartışma ve sorunun çözüme ulaşmış olması nedeniyle yeni yorumlara kapatılmıştır.

Çözüm mesajında da belirtildiği üzere konuda bahsedilen cihazda onarım için IMEI tamiri yapılması gerekmektedir ve yapılacak işlem ülkemizde yürürlükte olan yasal mevzuata göre yasa dışıdır. Bu nedenle forumumuzda anlatımının yapılması yasaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt