Yardım Redmi Note 11 Pro boot_a flash sonrası brick oldu

Uygarfurkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uygar Furkan
Cihazım
Redmi Note 11 P
Konular
1
2201116TG model xiaomi yurt dışı cihazımdan format sonrası imei'si silindi

twrp için TWRP dosyasını indirdim

flashboot recovery twrp.img
komutumda

FAILED (remote: No such partition.)
hatası aldım

flashboot boot twrp.img
komutumda
FAILED (status read failed (Too many links))
hatası aldım

en son boot_a'ya aynı img dosyasını flashladığımda
flashlama başarılı oldu ama cihaz açılmıyor sadece mi yazısı tekrarlanıyor ve kapanıyor.
fastboot ekranına girebiliyorum sadece. Ne yapmam gerekiyor ?

Modelim doğru mu doğru img dosyasını mı indirdim emin değilim..

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
twrp yi ne için kuracaktınız imei ile bir bağlantısı yok ki. fastboot moda giriyorsa içindeki sürümün fastboot romunu indirip dosyaları yükleyin. fastboota a geçmiyorsa bypass yöntemlerini deneyin. dişrenç sökülmüş cihaz mıydı?

Uygarfurkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uygar Furkan
Cihazım
Redmi Note 11 P
Konular
1
Direnç sökülmemişti, twrp'yi rom yüklemek için kuracaktım. İçindeki sürümün fastboot romu nedir, ve dosyaları nasıl yükleyeceğim bir tık daha açabilirseniz çok memnun olurum. Çünkü bu şekilde yarım bilgiyle kurcalarken bozdum zaten cihazı. İlk defa uğraşıyorum mobil bir cihazla böyle bir şekilde.
IMEI atılırken yapılan bir işlem yüzünden xiaomi ya da google servislerine de bağlanamadığım için official da olsa farklı bir rom yüklemem gerektiğini düşünmüştüm işlemlerin başlama sebebi buydu başlangıç düşüncem hatalıysa o konuda da düzeltirseniz beni sevinirim.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
şimdi size şunu söyleyim rom yükleseniz bile imei silindiği için ya imei null şekilde açılacak ya da recovery ekranında kalıp açılmayacak. IMEI kısmını box olmadan halledebileceğinizi düşünmüyorum. Telefoncuya götürün ya da biz uzak bağlantı ile destek verelim.

Uygarfurkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uygar Furkan
Cihazım
Redmi Note 11 P
Konular
1
Yazılımsal bir sorunu elimde hazır imei numarası da varken kendim halledememem bana garip geliyor. Ama imei atmaktan bir adım öncesinde sorunum hâlâ. boot_a recovery.img flashladığım için cihazın "mi" yazılı start ekranında loop'a girmiş olması. Cihazı açılır hale getirdikten sonra imei için ayrıca destek alma taraftarıyım.

AhmetFarukTarhan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Faruk
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
3
aynı durumu yaşadım 3 ay evvel kendi imkanlarım ile videolara bakarak ince uçlu bıçak küçük tornavida ve saç kurutma makinesi ile telefonu ısıtıp arka kapağı bıçak ve kredi kartı ile destek vererek söktüm anakartı çıkarıp videoda gösterilen yeri bulup bıçak ucu yardımı ile hafif itince gereken direnç yerinden söküldü ancak aşırı küçük boyuttalar gözü sağlam olmayanlar zorlanabilir bende yoktu ancak büyüteç kullanmalarını tavsiye ederim :)) daha sonra telefonu toplayıp arka kapağını takıp Sp flash tool ile ENG rom yükledim gerekli ücretsiz araç ile elimde ekran görüntüsü bulunan çift imei numaralarını yazarak flashladım ardından sp flash rool ile fastboot rom flashladım ve sonuç Yaaapp!! cihazım açıldı şuan rus romu 14.0.6.0 yüklü ve aşırı akıcı Telefoncular 1500 e kadar fahiş fiyat istiyorlardı o parayı vermektense kendim yaparım dedim ve yaptım tamirci olduk resmen :D:D

merayemirhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Poco F3
Meslek
Öğrenci
Konular
20
2201116TG model xiaomi yurt dışı cihazımdan format sonrası imei'si silindi

twrp için TWRP dosyasını indirdim

flashboot recovery twrp.img
komutumda

FAILED (remote: No such partition.)
hatası aldım

flashboot boot twrp.img
komutumda
FAILED (status read failed (Too many links))
hatası aldım

en son boot_a'ya aynı img dosyasını flashladığımda
flashlama başarılı oldu ama cihaz açılmıyor sadece mi yazısı tekrarlanıyor ve kapanıyor.
fastboot ekranına girebiliyorum sadece. Ne yapmam gerekiyor ?

Modelim doğru mu doğru img dosyasını mı indirdim emin değilim..
Hocam konu çok eski ama a b partitionlu cihazlarda recovery olmayabiliyor boot ile birleşik oluyor o yüzden fastboota fastboot boot twrp diyip twrp açılıp içinden kurmak daha garanti

Üst Alt