Yardım Poco F5 Ekran Gidip Gelmesi

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Hiç kullanmadım. Flash tool. Poco tr versiyondaydı yazılım. Poco ile yükleme bilgilendirmesi bulamadım ama link yönlendirebilir misiniz forum içinden...
Ayrıca ben yanılıyor olabilir miyim? Donanımsal olsa always on display ile de dahil olmak üzere her zaman problem olmalı değil mi? Teşekkür ederim.
hocam tavsiye olarak eger cok rahatsız edici birşey degilse güncelleme gelene kadar kullanın benim görüşüm yazılımsal arıza donanımsal olsa zaten herhangi bir zamanda olur bende endonezya romu yüklü 1.0.1.0 şu anda baktım 1.0.3.0 gelmiş onu indirip kuracagım dediğinizi yapacagım acaba bende sorun olacak mı ? 567 mb güncelleme

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Hiç kullanmadım. Flash tool. Poco tr versiyondaydı yazılım. Poco ile yükleme bilgilendirmesi bulamadım ama link yönlendirebilir misiniz forum içinden...
Ayrıca ben yanılıyor olabilir miyim? Donanımsal olsa always on display ile de dahil olmak üzere her zaman problem olmalı değil mi? Teşekkür ederim.
şu anda güncelledim endonezya romu dediğinizi yaptım herhangi bir sorun göremedim

xRaven

Return My Queen
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali İmran
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
11
Bende de az çok benzer bi durum vardı ekran arada böyle eski tüplü tvlerinki gibi bi karelenme oluyordu çok anlık olarak fakat bunu görüyordum ve oldukça rahatsız ediciydi çin tonuna geçtiğimden beri bu sorunla karşılaşmadım henüz sanırım yazılımsal

xRaven

Return My Queen
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali İmran
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
11
Bu ve daha ciddi sorunlar yüzünden herkese redmi ve poco cihaz almamalarını söylüyorum donanım kalitesi ve yazılım kalitesi çok kötü cihazlar ve fiyatlarıda bu yüzden düşük. Xiaomi yazılım konusunda gördüğüm en kötü telefon üreticisi. Keşke yazılım ekibini komple kovsalarda senior developer seviyesinde geliştiricileri işe alsalar. Fiyatlara 50-100 dolar zam yapsın kendini düzeltsinler başka birşey istemiyorum bıktırdılar ya cidden. Xiaomi bu kadar beyinsiz stajyer seviyesinde geliştiricileri neden işe alıyor anlamıyorum.
13T satın aldım memnun değilim mesela şimdi satıp üstüne para ekleyip yeni cihaz alsam bir sürü zarar bu ekonomide. Bizi bu saçma sapan çinli markaların eline düşüren devletimiz utansın.
Haklısınız bu ekonomik şartlarda elimizden geleni almaya çalışıyoruz ve yine de verdiğimiz para karşılığında rezilliği satın alıyoruz Xiaominin kendi serisi (Xiaomi 13-14 gibi) seriler dışında bir daha almayacağım önceki 2 telefonumda da bu şekil sorunlar oluyordu artık panelden kaynaklı mı yoksa yazılımsal mı bilmiyorum amiral gemisi almadığımız sürece değer görmeyeceğiz gibi duruyor.

TukenenKalem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abuzer
Cihazım
Mi6
Konular
2
şu anda güncelledim endonezya romu dediğinizi yaptım herhangi bir sorun göremedim
Acaba flash tool ile güncelleme yaparken varolan yazılımı mı yüklemem gerekiyor. Tr hyper os 1.0.3 yüklü. Değiştirebiliyor muyum? Bu konularda acemiyim. Pek bilgim yok.

xRaven

Return My Queen
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali İmran
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
11
Acaba flash tool ile güncelleme yaparken varolan yazılımı mı yüklemem gerekiyor. Tr hyper os 1.0.3 yüklü. Değiştirebiliyor muyum? Bu konularda acemiyim. Pek bilgim yok.
bl kilidiniz açıksa clean all seçeneğini seçip istediğiniz bölgenin romunu kurabilirsiniz bi sıkıntı yok

TukenenKalem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abuzer
Cihazım
Mi6
Konular
2
Yaklaşık 1 aydır aynı versiyonda kullandım arkadaşım. Yeni oluştu bu sorun. Gayet akıcıydı 2 3 gün öncesine kadar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bl kilidiniz açıksa clean all seçeneğini seçip istediğiniz bölgenin romunu kurabilirsiniz bi sıkıntı yok
Maalesef açık değil. Açmadan başka bir yöntem yok mudur?

sonnefesim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yılmaz
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Xiaomi Mi 9T
Konular
7
Aynı şey bende de oldu ve şunu fark ettim. Otomatik parlaklığı kapatıp öyle kullanın ve parlaklığı yüzde 50 civarında tutun o zaman bu sorun yaşanmıyor. Kısaca ekran ve sensör arızası bu. Bu arada arama yaparkende sensörü kapatın.

TukenenKalem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abuzer
Cihazım
Mi6
Konular
2
Aynı şey bende de oldu ve şunu fark ettim. Otomatik parlaklığı kapatıp öyle kullanın ve parlaklığı yüzde 50 civarında tutun o zaman bu sorun yaşanmıyor. Kısaca ekran ve sensör arızası bu. Bu arada arama yaparkende sensörü kapatın.
Versiyonunuz aynı mı acaba? Bu şekilde mi kullanıyorsunuz?

Edit. Bende işe yaramadı.

sonnefesim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yılmaz
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Xiaomi Mi 9T
Konular
7
Hyper os Endonezya rom yüklüydü. Otomatik parlaklığı kapatıp öyle kullanınca ve parlaklığı sonuna kadar açmadığımda söylediğiniz sorun olmuyordu. Sensor ve ekran arızası bu fakat bu sorunu bir gün boyunca yaşadım sonra kendiliğinden düzeldi. Cihazı bir arkadaşıma verdim şuan bende değil.

Üst Alt