Yardım Mi4 açılmıyor batarya problemi

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Öncelikle herkese hayırlı aksamlar arkadaşlar mi4 ü ilk çıktığı zamanlarda almıştık o zamandan beri de bizde hicbir sorunu yoktu ya da ben öyle düşünüyordum :^) gerçi son zamanlarda bataryanin da şiştiğini hissediyordum arka kapak hafiften açılmaya baslamisti sarji da 5 saatten fazla dayanmiyordu aniden kapanmalar felan oluyordu bende idare etmeye çalışıyordum ki bu sabah telefon beyaz bayrağı çekti okula gitmek için kalktim telefon açıktı sessizce alıp okulun yolunu tuttum birkaç saat aradan sonra telefonuna bakayım derken acilmadigini fark ettim belki yine şarjı boşalmıştır diye düşündüm ama eve gelip 2-3 saat şarjda bırakmamak rağmen ne şarj olduğunu gösteren ışık yandı nede telefon açıldı yardim edebilecek varmı mersinde oturuyorum buralarda olan yada bildiği bir servis olan varmidir ? Yardimlarinizi bekliyorum tekrardan hayirli aksamlar

vitiligo

MIU Fandroid <3
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Mi4
Konular
24
Aynı sorun yine bu forumdan başka bir arkadaşın da başına gelmişti. Başka bir şarj aletiyle geceden takıp sabaha tekrar kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. Durduk yere brick olmuş gibi davranması garip.

Oyla:

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Hocam bataryada şişme de varsa hiç risk alıp şarjda tutmayın... Telefonu kapatın ve yeni bir batarya sipariş edin.
Hocam kapağı actigimda şişkinlik belli olmuyor ama kapak takiliyken şişkin duruyor telefonun icinide pek bilmediğimden kurcalamak istemiyorum batarya siparişi veririm de takma işlemini yapabileceğimi sanmıyorum ve sorun bataryadan kaynaklanmiyorsa bos yere batarya almak istemiyorum sizin bildiğiniz servis varmıdır acaba mersinde olmadı istanbul da ?

Oyla:

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Aynı sorun yine bu forumdan başka bir arkadaşın da başına gelmişti. Başka bir şarj aletiyle geceden takıp sabaha tekrar kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. Durduk yere brick olmuş gibi davranması garip.
Brick olsa bile sarma takınca bildirim ışığının yanması gerekir diye biliyorum telefonu uzun bir sure şarjda beklettim ama ayni şarj aletiyle telefon ne bir tepki veriyor nede ısınma gösteriyor maket telefon gibi duruyor bendeki adaptörde olan ışık bildirimi bile değişmiyor ne yapabilirim bilemiyorum :(

Oyla:

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Brick olsa bile sarma takınca bildirim ışığının yanması gerekir diye biliyorum telefonu uzun bir sure şarjda beklettim ama ayni şarj aletiyle telefon ne bir tepki veriyor nede ısınma gösteriyor maket telefon gibi duruyor bendeki adaptörde olan ışık bildirimi bile değişmiyor ne yapabilirim bilemiyorum :(
mersinde bi teknik servise gidip bataryayı kontrol ettirin birde pc ye takınca görüyormu

Oyla:

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
mersinde bi teknik servise gidip bataryayı kontrol ettirin birde pc ye takınca görüyormu
Mersinde yeni olduğumdan burada xiaomi cihazlar hakkında bilgisi olan bir servis varmı bilmiyorum birde pcye takmayı denemedim çünkü telefon hicbir tepki vermiyor diye pcye de tepki vermeyeceğini düşündüm umudum yok ama deneyecegim birazdan

Oyla:

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Mersinde yeni olduğumdan burada xiaomi cihazlar hakkında bilgisi olan bir servis varmı bilmiyorum birde pcye takmayı denemedim çünkü telefon hicbir tepki vermiyor diye pcye de tepki vermeyeceğini düşündüm umudum yok ama deneyecegim birazdan
Durum nedir pc takinca bi sey varmi belki bi teknik servise ihtiyac kalmayacak birde pil olcumu icin xiaomi cihazdan anliyo olmasi gerekmez guvenilir biyer olsa yeter

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam kapağı actigimda şişkinlik belli olmuyor ama kapak takiliyken şişkin duruyor telefonun icinide pek bilmediğimden kurcalamak istemiyorum batarya siparişi veririm de takma işlemini yapabileceğimi sanmıyorum ve sorun bataryadan kaynaklanmiyorsa bos yere batarya almak istemiyorum sizin bildiğiniz servis varmıdır acaba mersinde olmadı istanbul da ?

Hocam her hangi bir telefoncu pil ölçümü yapabilir. Bence öncelikle pil ölçümü yaptırıp sorunun pilden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kesin olarak tespit edin. Daha sonra çözüm için selduman hocamla irtibata geçebilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt