Yardım kablosuz görüntü aktarımı hk

leventkarabulut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
levent
Cihazım
samsung
Konular
1
merhaba,
cihazların sadece kablosuz görüntü aktarımı özelliklerini kullanmak istiyorum. kablosuz görüntü aktarma - ekran yansıtma özelliği hakkında bilgi verebilir misiniz?

1- xiaomi mi stick yada mi xiaomi box s cihazlarının bağlı oldukları tv yada projeksiyone; ios, android ve windows 10 gibi kablosuz ekrana bağlanabilen cihazların görüntüsü birebir yansıtılabilir mi?
2- kablosuz bağlantı kurarak slayt, sunum, word, excel, fotoğraf, kısa yada uzun video gösterim, tarayıcı üzerinden film video izleyebilme, fotoğraf, tablo gösterebilme, cep telefonundan çekilen resimler yada videoların aktarılması yapılabilir mi?
3- Bunun için bir program gerekir mi? bazı inceleme videolarında başka başka isimlerle program kurmak gerektiğinden söz ediliyor. karmaşık bir durum mudur?
4- bu bağlantı uzun süre sağlıklı çalışır mı? kopmalar, donmadan olmadan sorunsuz sağlanır mı?
5- arada sırada cihazın fişini çekip takmak gerekir mi?

teşekkürler
levent karabulut

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Merhaba Levent Bey.

iOS ile hiç denemedim ancak Android ile eğer kablosuz bağlantınız iyiyse her hangi takılma, gecikme vs. olmaksızın yansıtma yapılabiliyor. Telefonunuzun ekranında görüntülediğiniz her şey telefonda da görüntülenebiliyor. (Netflix gibi bazı uygulamalar güvenlik nedeniyle kısıtlama koyuyor) Her hangi bir ek programa ihtiyaç yok.

FarFara

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
9
Bazı televizyonarda eşleşme sorunu oluyor. Bunun için şöyle yapmak gerekiyor,
1-Geliştirici seçeneklerini açıyoruz,
2-Kablosuz ekran sertifikasını aktif ediyoruz
3- Kablosuz ekran sekmesine girip aktif ediyoruz ve alt sekmelerde Operasyon Kanalını 1 seçiyoruz ve bağlanıyoruz.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
merhaba,
cihazların sadece kablosuz görüntü aktarımı özelliklerini kullanmak istiyorum. kablosuz görüntü aktarma - ekran yansıtma özelliği hakkında bilgi verebilir misiniz?

1- xiaomi mi stick yada mi xiaomi box s cihazlarının bağlı oldukları tv yada projeksiyone; ios, android ve windows 10 gibi kablosuz ekrana bağlanabilen cihazların görüntüsü birebir yansıtılabilir mi?
2- kablosuz bağlantı kurarak slayt, sunum, word, excel, fotoğraf, kısa yada uzun video gösterim, tarayıcı üzerinden film video izleyebilme, fotoğraf, tablo gösterebilme, cep telefonundan çekilen resimler yada videoların aktarılması yapılabilir mi?
3- Bunun için bir program gerekir mi? bazı inceleme videolarında başka başka isimlerle program kurmak gerektiğinden söz ediliyor. karmaşık bir durum mudur?
4- bu bağlantı uzun süre sağlıklı çalışır mı? kopmalar, donmadan olmadan sorunsuz sağlanır mı?
5- arada sırada cihazın fişini çekip takmak gerekir mi?

teşekkürler
levent karabulut
İos için ek program kurmuştum ben görmüyordu diye. Xiaomi de görmüyor yansıtmada. Google home indirerek ekran yansıtılıyor rahatça, çok da dert değil. Windowsta chrome ile sekme veya ekran yansıtma yapılıyor denedim. Tarayıcı yok içinde, filmler netflix vb. programlar ile izlenebilir veya bir iki apk kurarsınız öyle izlersiniz. Video fotoğraf yansıtma sorunsuzdu kablo takıp kullanıyorum. Kablosuzda donmalar yaşıyordum hem internetim ortalama bir internet olduğu için hem de kablosuzda tam hız alamadığı için. Şuan telefondan tarayıcıdan 2-2.5 saatlik filmi yansıtıp sorunsuz izleyebiliyorum. Amoled ekran olduğu için ekranı karartıp pilden de yemiyor telefon :) Google foto kullanarak resim videoyu tek tuşla yansıtabilirsiniz. Veya direkt google home ile ekranı yansıtıp yapabilirsiniz. Arada sırada fişi takmam gerekmiyor zaten alışkanlık olarak gece fişi çekerim. Çekmediğim günler de oluyor da kasma donma gibi sorun yaşamadım. Yüklediğiniz apklar düzgün olsun yeterli yoksa saçma sapan kastırabiliyor. Reklamsız youtube kurmuştum cihaz kendi kendine kapanıyordu sildim uygulamayı youtube premium aldım sorunsuz.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Yanlız tv ye aktarma yapacaksanız ve tv niz Ultra HD ise ekran boyutu ile ilgili sorunlar çıkabiliyor. Tabi tvnin ekran tazeleme herzide yüksek olmalı.
Yani deneme yanılma ile kendinize uygun olanı bulmalısınız.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Mi Stick, Mi Box S, Chromecast gibi cihazlar ekran yansıtmayı desteklemektedirler. Böylece uyumlu bir bilgisayar yada akıllı telefon ekranı olduğu gibi yansıtıla bilinir. Harici uygulama normal şartlarda gerekmiyor Windows ve Android cihazlarda. Ancak IOS cihazlar için harici uygulama gerekebilir, çünkü normalde ios cihazlar sadece apple ekosistem ürünlerine bağlanabilir.

Performans olayı tamamen yansıtma işlemine aracılık eden cihaza bağlı. Bir kaç saatte bir bağlantısı kopan, yayınlamayı kapatan cihazlarda var. 5 sast kesintisiz yayın yapan cihazlarda var. Bunun içinde bu bağlantı kalitesi hakkındaki sorunuzu başlı başına bir konu olabilir. Örneğin hangi cihaz, hangi sürümde nasıl bağlantı kalitesine sahip. Forumdaki kullanıcılarda kendi deneyimlerini aktaracaklardır.

Ben doğrudan TV ye yansıtıyorum tekevizyonun dahili özelliğinde Wifi display mevcut. Fakat TV artık biraz eskidi sayılır(4 yıllık) bazen yayını kesiyor tekrar bağlanmak için TV'yi kapat/aç yapmak gerekiyor. Ancak sizin belirttiğiniz güncel harici cihazlarda bu sorunların olmayacağını düşünüyor ve umut ediyorum.

ilgineray

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ilgi
Cihazım
Red mi stick
Konular
1
Merhaba şuna net bir cevap alabilir miyim ?

Laptop’umdan kablosuz olarak TV’ye bağlanmak istiyorum.
Tv’de Redmi Stick Tv kurulu durumda.

Basitçe nasıl yapacağımı aktarabilir mi birisi ?

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Merhaba şuna net bir cevap alabilir miyim ?

Laptop’umdan kablosuz olarak TV’ye bağlanmak istiyorum.
Tv’de Redmi Stick Tv kurulu durumda.

Basitçe nasıl yapacağımı aktarabilir mi birisi ?
Chrome uygulamasını aç sağ ust 3 noktadan yayınla seç masaüstü veya sekme seçerek istediğini yansitabilirsin.

ProGamer01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yücel murat
Cihazım
Mi 11 lite 5gne
Konular
1
Merhaba ayrı konu açmak istemedim bende yeni mi box aldım telefonum mi 11 lite 5g ne dün kablosuz telefonum ekranini yatsittim ama 35-40 dk sonra ekran donuyor sadece ses geliyor bunun sebebi nedir acaba yapılmadı gereken bir ayar var mı acaba

Üst Alt