Soru Google Asistan

Kralicem80

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ecem
Cihazım
Note 13 pro+ tG
Konular
2
Merhaba arkadaşlar,

MİUİ Global 14.0.5 (Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G) ile Google Asistan kullanıyorum. Yürüme engelliyim. Faydalı bulduğunuz asistan özelliklerine talibim. Özellikle;

•"Hey Google" komutuyla WhatsApp'tan görüntülü arama yaptırmak istiyorum, yapamıyorum. "X'i WhatsApp'tan görüntülü ara" dediğimde (canı isterse) sesli arıyor, yada GSM ile arıyor. Bunun bi izni yada ayarı var mıdır¿

•Telefon elimde değilken komut vermek istiyorum, (Siri'deki) gibi "Hey Google" diyince duyduğunu belirten sinyal(dıdıt) versin istiyorum ki uzaktan duyup aktifleştiğini bileyim. Bu özelleştirilebilir bir ayar mıdır¿

•Google Asistan hassasiyetini Home ile arttırabildiğimi duydum ama hassasiyet ayarını Google Home cihazı kurmadan yapabilir miyim¿ Evimde herhangi bir akıllı cihaz yok ama uzaktan da (hatta gürültülü ortamda bile) komutu duyup işlesin istiyorum. Var mıdır hassasiyet ayarlamanın başka yolu¿

•Asistanı uyandırma komutu "Hey Google" yerine "Hey Sebastian" gibi özelleştirilebilir mi artık¿ Yıl kaç olmuş hala mı standart¿ Komutu duyan aynı ortamdaki tüm telefonların cevap vermesi engellenir sanki bu sayede...

Kafamda bunlar gibi bir çok deli soru var Google Asistan hakkında. Haydi güçlerimizi birleştirelim... 😂🙏

Moderatör tarafında düzenlendi:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Telefon elimde değilken komut vermek istiyorum,

Ok Google ve voice match ayarını yaparsanız bu olur.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kralicem80

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ecem
Cihazım
Note 13 pro+ tG
Konular
2
Telefon elimde değilken komut vermek istiyorum,

Ok Google ve voice match ayarını yaparsanız bu olur.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bu zaten aktif, üzerine koyacak ne var diye soruyorum aslında. Mesela forumlarda "çalan alarmı sustur" gibi komutları aldığı yazıyor ama ben yaptıramıyorum. Bu gibi ayarlar özelleştirilebilir mi¿

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Tavsiyem Google gemini kurun hocam ve asistan olarak gemini kullanmaya başlayın. Ülkemizde henüz kullanıma sunulmadığı için apk olarak kurabilirsiniz.

Kralicem80

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ecem
Cihazım
Note 13 pro+ tG
Konular
2
Tavsiyem Google gemini kurun hocam ve asistan olarak gemini kullanmaya başlayın. Ülkemizde henüz kullanıma sunulmadığı için apk olarak kurabilirsiniz.
Ekstra ne bulabilirim¿ Türkçe seçeneği mevcut mudur¿

Üst Alt