Yardım Ekran Değişimi Sonrası Görüntünün Mavimtrak olması

Kruis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kruis
Cihazım
x
Konular
5
Note 6 Pro ekran değişimi sonrasında ekran rengi mavi oldu. Ekran ayarlarından rengi doygun veya manuelde yapsam beyaz bir görüntü elde edemiyorum. Cihaza hard format attım yine aynı. Bazen renkler çok karışıyor hatta. Yani ayarlar üzerinden yapılabilecek bir durum yok. Belki 3. parti bildiğiniz bir uygulama varsa o olabilir. Onun dışında sorunun Boe ft8719 ekran takılmasından kaynaklı diye düşünüyorum. Xiaomi Global ROM ile çok uyumlu değil sanırım. Biraz araştırdığımda bu mavimtrak rengi göstermeyen uyumlu kernellere sahip Custom ROM var diyenlerde gördüm. Cihaza bu arada hiç custom ROM atılmadı. Atılmasını da pek istememekteyim.

Yine de çözüm önerilerinize açığım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Batflleck

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
13
Yüksek ihtimal değişen ekran panelinden bu rengi alıyorsunuz. Attığınız fotoğraflarda bana çok mavi gibi gelmedi büyük ihtimal gözünüz alışmadı. Ben Zamanında redmi note 6 pro kullanırken başka bir note 6 ile karşılaştırdığımda benim ekranım daha sarı/kırmızı tondaydı. Her ekranın rengi farklı oluyor. Gece modunu açarsanız renk kırmızılaşır ben genelde hep o şekilde kullanıyorum gözü yormadığı için. Hatta bazen kapattığımda normal renkler çok mavimsi geliyor sizde de bu olmuş olabilir. Bugüne kadar bu cihazı custom ROM kullanmadan kullandıysanız sizi tebrik ederim bu arada :) Oldu da kullanmak isterseniz EU veya Mi Globe öneririm.

Kruis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kruis
Cihazım
x
Konular
5
Yüksek ihtimal değişen ekran panelinden bu rengi alıyorsunuz. Attığınız fotoğraflarda bana çok mavi gibi gelmedi büyük ihtimal gözünüz alışmadı. Ben Zamanında redmi note 6 pro kullanırken başka bir note 6 ile karşılaştırdığımda benim ekranım daha sarı/kırmızı tondaydı. Her ekranın rengi farklı oluyor. Gece modunu açarsanız renk kırmızılaşır ben genelde hep o şekilde kullanıyorum gözü yormadığı için. Hatta bazen kapattığımda normal renkler çok mavimsi geliyor sizde de bu olmuş olabilir. Bugüne kadar bu cihazı custom ROM kullanmadan kullandıysanız sizi tebrik ederim bu arada :) Oldu da kullanmak isterseniz EU veya Mi Globe öneririm.
Bana bariz karanlıksı mavimsi gözükmekte. Eski ekrandan farklı. İki farklı cihazımı yan yana koyduğumda belli oluyor. Tabi göz aşinalığı olacaktır ileride ama beni rahatsız etti bu durum.

ROM konusuna gelirsek ihtiyacım yok normalde açıkcası. Temel kullanım yapıyorum. Bankacılık uygulamaları, fotoğraf çekimi, sosyal medya. O kadar. Hız veya ekstra özelliklere ihtiyacım yok. Lakin bu renk sorununu bir ROM düzeltebilecekse geçmeyi düşünürüm.

ci021

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cihat
Cihazım
redmi4
Konular
4
Aynı sorun bende de var yan sanayi ekran olduğu için pixelleri bile görüyorum. tft ekran gibi oldu.

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Aynı sorun bende de var yan sanayi ekran olduğu için pixelleri bile görüyorum. tft ekran gibi oldu.
Hocam yan sanayi ekranlar böyle oluyor bunu yazılımsal olarak çözemezsiniz. Ya orijinal ekran bulacaksınız ya da buna alışacaksınız.

scream123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
29
Alıştık hocam alıştık. Yan sanayi çeşit çeşit hocam mavimtrak olmayanını bulduk onunda kısmi yerlerinde dokunmatik hassasiyeti az ve son ekran parlaklığında titreme başlıyor :) . Napalım alıştık artık.

Üst Alt