Çözüldü Cihaz Kodu ve Rom Değiştirme

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Arkadaşlar 10t pro cihaza sahibim. Cihaz yurtdışı bootloader kapalıydı açmak için başvurdum 1 hafta doldu ve biraz önce açtım. Bunda sorun yok ama cihazda global rom var biliyordum. Rom koduna bakınca sonu vf ile bitiyormuş araştırdım vodafone yazıyor internette kilitli cihaz tarzı bir şeyler yazıyordu. Ben bootloader açtım şimdi sorunsuz rom değiştirebilir miyim sizce? Farklı rom kodu olduğunu yeni fark ettim bir önemi oluyor mu sormak istedim teşekkürler |-)

. Xiaomilerde telekom sürüm olsada sim kilidi olmuyormuş zaten rollback de 1 numara verdi. Sorunsuz bootloader açma sonrası mi flaşla eea roma geçiş yaptım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-03-22-18-23-28-502_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-03-22-18-23-28-502_com.android.settings.jpg
    228,4 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Rethinkk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mİ 10T
Meslek
Elk-Elkt.Mühendisi
Konular
2
Arkadaşlar 10t pro cihaza sahibim. Cihaz yurtdışı bootloader kapalıydı açmak için başvurdum 1 hafta doldu ve biraz önce açtım. Bunda sorun yok ama cihazda global rom var biliyordum. Rom koduna bakınca sonu vf ile bitiyormuş araştırdım vodafone yazıyor internette kilitli cihaz tarzı bir şeyler yazıyordu. Ben bootloader açtım şimdi sorunsuz rom değiştirebilir miyim sizce? Farklı rom kodu olduğunu yeni fark ettim bir önemi oluyor mu sormak istedim teşekkürler |-)

. Xiaomilerde telekom sürüm olsada sim kilidi olmuyormuş zaten rollback de 1 numara verdi. Sorunsuz bootloader açma sonrası mi flaşla eea roma geçiş yaptım.
Bootloader kilidi açıkken uyumlu herhangi bir rom yükleyebilirsiniz,cihazların sürüm isimlerinin en sonunda bulunan Vendor Code denilen cihaz güncellemelerini sağlayan şirket kodları ,örneğin bu cihazda güncellemeyi xiaomiden alıp nihai olarak verecek olan Vodafone olacaktı :)

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Bootloader kilidi açıkken uyumlu herhangi bir rom yükleyebilirsiniz,cihazların sürüm isimlerinin en sonunda bulunan Vendor Code denilen cihaz güncellemelerini sağlayan şirket kodları ,örneğin bu cihazda güncellemeyi xiaomiden alıp nihai olarak verecek olan Vodafone olacaktı :)
aslında güzel romdu ama şöyleymiş. Global 13.0.8 baya ocak gibi çıktı biliyom bu cihaza ise 27 subat gelmiş gösteriyor yani update biraz daha geç almış. Ve çekirdek sürümü falan şubat sonu gösteriyor daha güncelmiş böyle olması güzel ve google güvenlik tarihi falanda şubattı mesela. Şimdi eea geçtim aralığa düştü google güvenlik tarihi çekirdek sürüm tarihide eskiye düştü. Akıcılık olarak eea şimdilik daha iyi geldi bug vs. olmazsa ileride nasıl olur bakıcam belki inceleme atarım.

Üst Alt