Sohbet Bir Telefonun Amiral Gemisi Sayılması için Hangi özeliklere sahip olması gerekir

Alperennn.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alparslan
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
2
Bir Telefonun Amiral Gemisi Sayılması için Hangi özeliklere sahip olması gerekir

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Bir Telefonun Amiral Gemisi Sayılması için Hangi özeliklere sahip olması gerekir
ois,kaliteli malzeme yapısı , macro veya geniş açı kamerası 3-5 mp degil 20-50 mp gibi olması ,kamera diyaframı en az 1.9 civarı olması ne kadar düşük o kadar iyi depolama birimi hızı son teknoloji olması lazım misal ufs 4.0 ilerleyen zamanlarda daha üstü çıkabilir vee pc ye baglantı hızı usb 3 gen falan filan olması lazım usb çıkışı 2.0 sa o cihaz bir amiral gemisi diyemeyiz 1-2 birşey daha var ama emin degilim özellikle ekran ppi degeri 450nin üzerinde olması lazım ve genelde ekranı 2k 4k vs oluyor bu son 2 özellik bazen tutmaz

Son düzenleme:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
En az Snapdragon 8 gen 3 işlemci, en az 16GB ram, en az 1TB depolama, kamerada en az 50MP üç kamera biri normal biri geniş açı biri zoom, OIS, en az 16MP ön kamera, en az 5000mah pil, en az 67watt hızlı şarj, en az 30watt kablosuz şarj, stereo hoparlör. 3.5mm jack, alüminyum kasa, Gorilla glass Victus cam (safir de olabilir) cam arka kapak, adam gibi stabil çalışan yazılım 🤣😎

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Markanın çıkardığı en pahalı telefon olması :)

tryigit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Konular
5
En önemli şey fabrikasyon. Örneğin Xiaomi'nin Çin'de Fold ve Ultra serileri Smart Factory içinde üretilir. Smart Factory'nin içine plastik girmez, yani plastik telefona atık gözüyle bakarlar.
Düz ve Pro serileri Byd Factory tarafından üretilir, yine kötü bir fabrika değil.

Global Xiaomi cihazlarının nerede, nasıl üretildiği belli değil ama genelde Hindistan'da satılmıyorsa bir telefon en azından Byd Factory tarafından üretiliyor. Xiaomi 13 üretiminde herhangi bir sorun yokken Xiaomi 14 global serisinde kamera buğu sorunu vs yaşanmasının temel nedeni fabrikasyon kalitesi.

Ayrıca Teardown videoları izleyerek bir şirketin amiral gemisi serisini direkt ayırt edebilirsiniz. Kağıt üzerindeki özelliklerin önemli olmadığını ve Hindistan teknoloji editörlerinden Türkiye'ye geçen teknoloji cahilliği olduğunu anlarsınız.

Kısa özet Çin şirketinin telefonunu alıyorsanız, internetten Çin mağazasına girip aynı ve karşılık gelen tekefonların fiyatlarına bakın. Örnek olarak Xiaomi'nin T serisi fiyatı yüksek olmasına rağmen en kazık modeldir ve Çin'de 300$ bile etmez.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Kısacası dönemin en üst özelliklerine sahip cihaz diyebiliriz.

Amiral gemilerinde bir yerden kısılıp bir yere yüklenilmez, kamerayı iyi yapmak için işlemciden kısılmaz ya da tam tersi olmaz. Malzeme kalitesi yüksektir, plastik bileşenli olmaz. Premium cihazlardır, elinize aldığınızda çok net bir şekilde hissedersiniz kalite farkını. Fiyat performans denklemiyle çalışmaz cihaz degerlendirmesi, iyi veya kötüdür. Bu fiyat için iyi gibi bir tabir kullanılmaz eğer amiral gemisi inceliyorsanız. Ayrıca markanın imza telefonudur da diyebiliriz.

Bir telefon üreticisinin en fazla ne yapabileceğini, kapasitesinin ne kadar olduğunu görebilmek adına amiral gemisi cihazına bakmanıx yeterlidir.

Onun dışında, şu işlemcisi olmalı bu kamerası olmalı şu bu olmalı demek doğru olmaz, çünkü bunlar dönemin getirdiği şartlardır. önümüzde ki yıl veya ondan sonraki yıl daha yeni ve güçlü teknolojiler her daim çıkmaya devam edeceği için minimum bu özellik oldun demek doğru değil. Kısacası dönemin en üst özelliklerine sahip premium bir cihaz olması lazım.

Üst Alt