Çözüldü Alarm sorunu

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Kardes mrb benim telefon mi 10 lite saat uygulama bilgisi 12.5.4.1... benim telonun özelliginde telefon kapalıyken alarm çalma özelligi yok.senin telefonun saat uygulamasında kodu kac ögrenebilirmiyim?tşkler
Sizde de var hocam 2. seçenek işte :) Alarmın çalması için en az 10dk sonrasına ayarlanması lazım

alibora

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Poco f5
Konular
0
Çalıyor hocam. Eğer alarm telefon kapatıldığında son 5 dk içerisindeyse çalmıyor. Onun dışında çalmasına 3 dk kala telefon otomatik açılıyor 3 dk sonra da alarm çalıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Saat uygulamasına girin 3 noktaya tıklayın 3. seçenekte bu ayar.
Aynen öyle. Ben poco f5 5g kullaniyom. Seninkinin markası ne? bendede son 10 dakikaya ayarlanan alarmlar dışındaki bütün alarmlar telefon kapalıyken caliyor
Sendeki özellik 5dkk bendeki 10 dkk. Bu özelliği aktif edince en az 10 dkkya kadar ayarlanmış alrmlr dsndaki btn alarmlar çalıyor. Bu özelliği kapatınca artık hiçbir alarm çalmıyor, özelliği açınca telefonu kapatmaya en az 10 dkk ya kadarki alarmlar hariç diğer alamlar çalıyor. En az 10 dk muhabbetini bir türlü anlamayanlar var. Mesela adam saniyorki 10 Dakika calmali alarmlar iptal olcak calmayacaj sanıyor halbuki öyle değil. Doğrusu şöyle:
Telefonu kapattıktan sonraki 10 dakikaya kadar olan ayarlanmış alarmlar çalmaz 5 veya 10 dkkdan sonraki alarmlar çalar ki bu 5-10 dkklik sürenin 5 yada 10 olması telefonun saat alarm özelliklerine ve telefonun özelliğine göre değişir.
Örneğin; saat sabah 9:00 diyelim. Alarmı 9:10 a kurarsan telefonu kapatınca çalmaz ama ama 9:11 veya daha üstüne kurarsan telefonu kapatınca çalar. Peki nasıl çalıyor onu da söyleyelim:
Telefonu kapattıktan sonra alarmın çalmasına 3-5 dkk kala telefon otomatikman açılır ve alarm saati gelince alarm çalar ve telefon açıldıktan sonra dokunmaya sim şifresi yada telefon şifresi girmeye gerek yok. Ben şahsen bunun denetlemesini yaptım ve telefonumun markası Xiaomi poco f5 5g dir. Daha önce 5 sene Samsung m20 32 GB kullandım ama onda bu özellik yoktu. Seninkinin markası ne?

Üst Alt