Yardım 2312dra50c hakkında yardıma ihtiyacım var.

azraelstear666

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi note 7
Konular
1
Selamlar
6 yıldır kullandığım redmi note 7 cihazimla yakın zamanda vedalasacagim. Yine redmi note serisinden 13 pro 5g versiyonunu takibe aldım bir süredir. Ama rom olayları hiç anlamadığım için kafamı karıştırdı. 2312dra50c model nolu ilanlardaki cihazlar yurtdışı olarak uygun fiyata ilanları bulunmakta. Anladığım kadarıyla çin için üretilen cihazlar dolasiyla rom çin. Bahsettiğim model nolu cihazı alırsam Türkçe kullanamayacak miyim? Ya da Google servislerinden yararlanamaz miyim her hangi bir müdahale olmadan cihaza. (IMEI direnç değişimi vs) Ve bu model cihaza global rom yüklemek istersem illa telefoncuya mi götürmem gerekir yoksa kendim yapabilirmiyim?
Ve son soru redmi note 13 pro 5g bin bir kaç global romlu ilanlarını gördüm. Aradaki fark çok değil. Direkt global romlu bir cihaz alırsam Türkçe ve Google hizmetleriyle 8 ay kafam rahat kullabilirmiyim?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Rom yükleyebilmeniz için öncelikle bootloader kilidinin açılması gerekli. Bootloader kilidinin açılması ise Çin cihazlarda sorunlu. Xiaomi izin vermiyor. Satıcılar da kilidi açmadan fake rom yükleyerek satıyorlar ve bu romlar da güncelleme almıyor, hatalar barındırıyor, güvenlik endişeleri var vs. gibi sıkıntıları olan romlar. Hepsinin çözümü var ama çok uğraştırıyor. Bu işlere ciddi ilginiz yoksa da alt tarafı telefon kullanmak için bu kadar uğraşmak bence gereksiz olur. Ben sizin yerinizde olsam bu modelde Çin cihazına bulaşmazdım, bence direk global cihazlara yönelin.

Üst Alt