Karşılaştırma 13 ultra vs mi 11 ultra

gokhn89

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
gökhan
Cihazım
mi11 ultra
Konular
3
Mi 11 ultradan sonra 13 ultraya geçtim. 11 ultraya göre daha stabil ve önceden yaşadığım bildirim sorunları yok gayet memnunum. Ancak eşimin mi 11 ultrasıyla yan yana aynı fotoğrafları çektiğimizde gün ışığında çekilen fotoğraflar hariç hepsinde mi 11 ultra gözle görülür şekilde daha iyi fotoğraf çekiyor. 13 ultrada fotoğraf kalitesini süper e getirdim tek yapabileceğim ayar buydu. Farklı bi ayar veya ipucu var mı?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Kamera konusunda baz alınan dxomark puanına göre 11 ultra kamerası 13 ultra'dan daha iyi aslında.

Mi 11 ultra'da Xiaomi kazayla aşırı iyi bir kamera performansı verdi nasıl olduğunu kendileri de anlamadı.
Daha iyisini yapamadılar daha.
facepalm~~

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Arkadaşta 11 ultra vardı gerçi sattı 1 ay önce bende de 13 Ultra var. Yanyana getirip fotoğraf çektik bazılarında fark yoktu, bazılarında da 13 Ultra daha iyi çekiyordu.

gokhn89

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
gökhan
Cihazım
mi11 ultra
Konular
3
Arkadaşta 11 ultra vardı gerçi sattı 1 ay önce bende de 13 Ultra var. Yanyana getirip fotoğraf çektik bazılarında fark yoktu, bazılarında da 13 Ultra daha iyi çekiyordu.
Dış mekanlarda 13 ultra evet daha iyi olabiliyor. Ama düşük ışık koşullarında 11 ultra daha iyi ayarlıyor gibi. Vibrant mı authentic mi kullanmak daha iyi sonuç verir sizce?

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Dış mekanlarda 13 ultra evet daha iyi olabiliyor. Ama düşük ışık koşullarında 11 ultra daha iyi ayarlıyor gibi. Vibrant mı authentic mi kullanmak daha iyi sonuç verir sizce?
O aslında zevke kalmış bir şey. Otantik modda etrafa biraz vinyet etkisi veriyor. Hoş görünüyor bazı fotoğraflarda otantik bazı fotoğraflarda vibrant kullanmak bence daha mantıklı yani an'a göre ayarlamak lazım. Bu arada 13 Ultra hala piyasadaki en iyi porte çekim yapan kameralardan birine sahip. Pro modda da çok iyi sonuçlar verir Ultra raw modunu denemelisin.

Leventtaka6161

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent ermiş
Cihazım
K40 gaming
Meslek
Kurye
Konular
4
11 ultra sıfır karanlikta foto çekip sonrada 13 ultra ile cekermisin farklı anlarsin

Üst Alt